Правоохоронці Київщини ліквідували підпільний бізнес із викачування підземних вод. Один з епізодів зафіксовано на Фастівщині, де директор підприємства без жодних дозволів налагодив промислове виробництво та продаж фасованої води. Сукупна сума збитків від двох аналогічних схем в області перевищує 257 мільйонів гривень.
Повідомляє Фастівське районне управління поліції.
На території Київської області правоохоронці викрили та припинили діяльність нелегальних промислових свердловин. Ділки масово викачували підземні води, які є державними надрами, без відповідних ліцензій та дозвільних документів.
Найбільших збитків державі завдала схема, яку організували на території Фастівського району. Там керівник місцевого підприємства, точно знаючи, що фірма не має спеціального дозволу на користування надрами, запустив масштабне виробництво. Для забору, очищення, накопичення та подальшого збуту води він організував повноцінну роботу промислової свердловини.
Видобуту воду використовували безпосередньо у виробничому процесі для виготовлення продукції, яку надалі масово продавали у пластиковій тарі. За попередніми підрахунками експертів, діяльність лише цього підприємства на Фастівщині завдала державі збитків на приголомшливу суму - майже 218 мільйонів гривень.
Паралельно правоохоронці задокументували схожу схему у Броварському районі. Там керівник комунального підприємства протягом 2023–2025 років організував незаконний видобуток підземних вод зі свердловини.
Частину корисних копалин він постачав споживачам через загальну систему водопостачання, а решту - так само фасував у пластикову тару та продавав.
Загалом за обома фактами сума збитків склала понад 257 мільйонів гривень.
Наразі слідчі поліції вже повідомили чоловікам про підозру за ч. 3 ст. 240 Кримінального кодексу України (Незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення).
Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років.
Слідчі дії тривають, правоохоронці встановлюють усі обставини функціонування нелегального бізнесу.
Нагадаємо, 18 червня у Мотовилівці, що на на Фастівщині, під колеса автомобіля Opel потрапив трирічний хлопчик, який раптово вибіг на дорогу.


